Inteligentný stmievací vypínač - FIBARO Walli Dimmer (FGWDEU-111)

Kód: FIB_FGWDEU-111-575
Neohodnotené
Značka: FIBARO
€60,33 €50,28 bez DPH
Skladom - u Vás do 2 - 3 dní
Môžeme doručiť do:
25.5.2022

Bezdrôtový nástenný vypínač, komunikačný protokol Z-Wave, funkcie zapínanie/ vypínanie/ stmievanie jedného svietidla, nahradí jeden klasický vypínač, monitorovanie elektrickej spotreby, Nádherný a špičkový dizajn, kruhové nastaviteľné LED podsvietenie, napájanie 110-230V~50/60 Hz, menovité prúdové zaťaženie 50-350W – odporové zaťaženie (žiarovka a halogén), 50-300VA odporovo-kapacitné zaťaženie a odporová indukčná záťaž (žiarivka, elektronický transformátor, feromagnetické transformátory), 5-50W s Bypass-om 2: (žiarivka alebo LED), odporúčané priemery vodičov 1.5-4.0mm2, inštalácia do elektrických krabíc 60mm s hĺbkou 40mm

Detailné informácie

Podrobný popis

Fibaro Walli Dimmer je nielen moderne a perfektne vyzerajúci vypínač určený na stmievanie, ale okrem iného ide o inteligentné zariadenie, ktoré v sebe ukrýva niekoľko mimoriadne užitočných funkcií. Okrem mimoriadne atraktívneho dizajnového nástenného vypínača, ktorý dokonale zapadne do každého jedného interiéru, plní úlohu opakovača signálu pre Vašu Z-Wave inteligentnú domácnosť. Inštaláciou tohto zariadenia tak získate z dizajnového hľadiska úplne nový nádych vašej chytrej domácnosti a pokryjete kvalitným signálom aj odľahlejšie či vzdialenejšie miesta svojho príbytku. Farebný LED prúžok je navyše možné plne prispôsobiť vašim dizajnovým potrebám, prípadne mu môžete definovať aj praktickú funkčnosť. Zmenou farby môže signalizovať nameranú spotrebu elektrickej energie, prípadne stav pripojeného zariadenia či osvetlenia. Bez problémov tak už na prvý pohľad zistíte, že niekto nechal svetlo zapnuté príliš dlho a mali by ste ho vypnúť či stlmiť, pretože sa už viac nepoužíva. Samozrejme úplné vypnutie pripojených spotrebičov či stlmenie intenzity svetiel môžete vykonať aj plne automaticky bez vášho vedomia, či manuálne cez svoj smartfón či tablet.

Intenzita osvetlenia pod dokonalou kontrolou

Aj vy by ste radi večer pri telke mali do pozadia zapnuté tlmené osvetlenie tak, aby Vás nijako nerušilo, ale zároveň vytváralo príjemné prostredie pre pohodovú atmosféru? Vďaka Fibaro Walli Dimmer si môžete od teraz vybrať presnú intenzitu osvetlenia, a to pohodlne aj zo svojho smartfónu, počítača či tabletu bez toho, aby ste sa museli pohnúť. Vďaka spolupráci s riadiacou jednotkou navyše môžete vytvoriť množstvo automatizácií a scén , kedy sa bude intenzita osvetlenia meniť plne automaticky, a to na základe Vami definovaných podmienok. Intenzita osvetlenia sa napríklad môže znížiť, keď zapnete televízor, alebo naopak Zvýšiť, keď ho vypnete, keď senzor deteguje pohyb v miestnosti, keď zapadne slnko a podobne. Navyše, ak ste náhle museli odísť z domu preč a nie ste si istí, či ste pozhasínali všetky svetlá, na diaľku len vďaka internetu si viete skontrolovať ich stav a samozrejme ich podľa potreby zapnúť či vypnúť.

Šoková terapia svetlom? Už nikdy viac

Poznáte to. Idete si v noci rozospatí na toaletu a po zapnutí svetla chvíľu váhate, či ste vôbec v dobrej miestnosti a oči žmúrite na minimum. Takýto svetelný šok je mimoriadne nezdravý z pohľadu kvality spánku i Vášho zdravia. Vďaka Fibaro stmievateľnému vypínaču sa môže svetlo vo Vašej kúpeľni vo večerných hodinách zapnúť len na 10%, čo dokonalé postačí na orientáciu a váš opätovný spánok bude príjemnejší, prirodzenejší a oveľa rýchlejší. A ak svetlo zapnete cez deň, už môže svietiť pokojne aj naplno. Rovnaký scenár možno využiť aj v detskej izbe, kedy vaše ratolesti môžu zaspávať pri tlmenom svetle, a to sa automaticky bude tlmiť a tlmiť, až po chvíli úplne zhasne.

Dizajn presne vo vašom štýle

V produktovej línii Fibaro Walli nájdete množstvo doplnkov a príslušenstva pre každý jeden byt či dom. Kombináciou týchto zariadení si môžete vytvoriť aj u vás doma modernú, dizajnovú a predovšetkým funkčnú inteligentnú domácnosť bez sekania, omietkovania či stavebného zásahu. K dispozícii sú luxusné vypínače s podsvietením na ovládanie či stmievanie svietidiel, žalúzii či roliet, bezdrôtové a prenosné vypínače na miesta bez prívodu elektriky, dátové, USB či koaxiálne zásuvky, rámiky a množstvo iného príslušenstva. Len výmenou týchto periférii získate úplne nový nádych a rozmer dizajnu pre váš príbytok, kde sa budete cítiť naozaj výnimočne.

Parametre a špecifikácia

Rozmery: Výška 86 mm, Šírka 86 mm, Hĺbka 51 mm
Napájanie: 110-230V~50/60 Hz
Odporúčaná externá nadprúdová ochrana: 10A typ B istič (EU), 13A typ B istič (Sweden)
Odporúčané priemery vodičov: 1.5-4.0mm2
Pre inštaláciu v elektrických krabiciach 60mm s hĺbkou 40mm
Operačná teplota: 0-35 °C
Operačná vlhkosť: 10–95% RH bez kondenzácie
Kompatibilné typy záťaže:
Odporové zaťaženie Konvenčné žiarovky a halogénové zdroje svetla
Odporovo-kapacitné zaťaženie, Žiarivkové lampy (kompaktné / s elektronickým predradníkom), elektronický transformátor, LED
Odporové indukčné zaťaženie, Feromagnetické transformátory
Menovité prúdové zaťaženie:
50-350W – odporové zaťaženie (žiarovka a halogén)
50-300VA – odporovo-kapacitné zaťaženie (žiarivka, elektronický transformátor, LED)
50-300VA – odporová indukčná záťaž (feromagnetické transformátory)
5-50W – s Bypass-om 2: žiarivka alebo LED
Počet ovládaných záťaží: 1
Aktívny prvok: polovodičový elektronický spínač ?
Rádiový protokol: Z-Wave
Vysielací výkon: EIRP max 6dBm
Rádiová frekvencia: 868.4 alebo 869.85 MHz EU
Dosah: do 40m v interiéri

Dodatočné parametre

Kategória: Vypínače & ovládače
Záruka: 24
Hmotnosť: 0.19 kg

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie