FIBARO Záplavový senzor Flood Sensor (FGFS-101 ZW5)

Kód: FIB_FGFS-101-ZW5-354
Neohodnotené
Značka: FIBARO
€73,40 €61,17 bez DPH
Skladom - u Vás do 3dní
Môžeme doručiť do:
6.10.2022

Protipovodňový senzor, komunikačný protokol Z-Wave, detekcia vody, detekcia náhlej zmeny teploty, detekcia na neoprávnenú manipuláciu so zariadením, integrovaná siréna, integrovaná informačná LED dióda, teplotný senzor od -20 až do +100°C, upozornenie na slabý signál, napájanie 1x CR123A Batéria alebo 230V zo siete

Detailné informácie

Podrobný popis

Fibaro Flood Sensor je unikátne zariadenie, ktoré vás i vašu domácnosť dokonale a spoľahlivo ochráni pred nežiaducim únikom vody. Umiestniť ho môžete k umývačke riadu, pod práčku, do kúpeľne či jednoducho všade tam, kde je prívod vody. S jeho umiestnením si vôbec nemusíte robiť žiadne starosti. Vďaka svojmu futuristickému dizajnu, ktorý bol inšpirovaný kvapkou vody, ho môžete umiestniť naozaj kdekoľvek. Vďaka mimoriadne citlivým a špeciálnym integrovaným čidlám, môže byť umiestnený aj v náklone či na nerovnom povrchu. A ako náhle deteguje aj ten najmenší únik vody, dostanete okamžite upozornenie na svoj smartfón či tablet, a to aj keby ste boli na opačnej strane zemegule. Navyše v spolupráci s Fibaro zatvárač ventilov voda/ plyn môžete pri zistenom úniku nechať automaticky uzavrieť hlavný prívod vody, čím zabránite katastrofe a ochránite seba aj svoj majetok. Či už praskne prívodná hadica, vypovie službu tesnenie či vodovodná batéria, buďte vždy o krok vpred vďaka naozaj chytrej inteligentnej domácnosti.

Ochrana aj pred požiarom

Ďalšou mimoriadne užitočnou funkciou je upozornenie na náhle zvýšenú teplotu, čo môže signalizovať len požiar či iné nebezpečenstvo. Rovnako ako pri zistenom úniku vody, aj v takomto prípade budete na túto skutočnosť upozornení prostredníctvom mobilnej aplikácie a svoj príbytok môžete okamžite skontrolovať či privolať záchranné zložky ešte predtým, ako bude už príliš neskoro. Navyše v spolupráci so zatváračom vody/ plynu môžete automaticky vypnúť prívod plynu, čo pri vzniku požiaru môže byť osudové rozhodnutie. Vďaka integrovanému teplotnému senzoru môžete navyše monitorovať okolitú teplotu, či teplotu podlahy, čo určite ocenia majitelia podlahového vykurovania. Vďaka presnej teplote podlahy tak môžete lepšie prispôsobiť svoje vykurovanie a dosiahnuť želaný komfort celý deň príjemne teplej podlahy.

Vizuálna a akustická ochrana

V prípade detekcie vzniku povodne či požiaru vás Fibaro Flood sensor upozorní nielen textovou notifikáciou, ale predovšetkým akustickou sirénou, ktorú ak ste doma, určite len tak neprepočujete. Samozrejme tu možnosti informovania o nebezpečenstve nekončia, k dispozícii je tiež integrovaná RGB dióda, ktorá svojím svetelným blikaním bude jasne signalizovať detegované nebezpečenstvo.

Upozornenie na neoprávnenú manipuláciu a dlhá výdrž

V prípade, ak sa akýkoľvek člen vašej domácnosti rozhodne tento záplavový senzor premiestniť či posunúť, môžete spustiť akustickú sirénu ako výstrahu, prípadne vás o tejto skutočnosti upozorní vaša riadiaca jednotka, a to prostredníctvom push notifikácie či inej nastavenej scény. Zabránite tak či už úmyselnému, alebo neúmyselnému presunutiu senzora, čo v konečnom dôsledku predstavuje ďalší krok pred vznikom nepríjemnej udalosti. Navyše vďaka dlhej výdrži batérie (až 2 roky) si nemusíte lámať hlavu s pripojením do elektrickej siete a zariadenie bude spoľahlivo fungovať aj v prípade výpadku elektrickej energie. Ak by Vám to nevyhovovalo, samozrejme je k dispozícii možnosť napojenia priamo na adaptér. K dispozícii je tiež svorkovnica s 1x výstupom na alarm a 1x vstupom pre externé záplavové čidlo.

Parametre a špecifikácie

Technológia: Z-Wave Plus (868.42MHz)
Napájanie: CR123A Batéria
Externé napájanie: 12-24 VDC
Výstupné napätie na svorkách: 40V (AC alebo DC) max.
Výstupný prúd na svorkách: 25mA max.
Meranie teploty: -20 do +100°C
Rozmery (priemer x výška): 72 x 28mm
Operačná teplota: 0-40 ° C (-20 ° C do 70 ° C v prípade externého napájania)

Dodatočné parametre

Kategória: Senzory
Záruka: 24
Hmotnosť: 0.1 kg