DoorBird D101S inteligentný videovrátnik na Povrchovú montáž

Kód: DOORBIRD-D101S-347
Tip
Neohodnotené
Značka: DoorBird
€410,62 €342,18 bez DPH
Skladom - u Vás do 3dní
Môžeme doručiť do:
23.5.2024

S videovrátnikom DoorBird už nikdy nezmeškáte vašu návštevu. Môžete sledovať kto stojí pri vaších dverách aj keď ste na dovolenke. Môžete sa s ním rozprávať, alebo mu rovno otvoriť dvere. Hneď ako niekto zazvoní na zvonček, dostanete textovú správu odoslanú na váš smartphone alebo tablet kdekoľvek ste. Senzor pohybu vás upozorní notifikáciou, akonáhle sa niekto blíži k dverám.

Detailné informácie

Podrobný popis

Videovrátnik od nemeckej spoločnosti DoorBird je špičkové zariadenie, vďaka ktorému už nikdy viac nezmeškáte žiadneho návštevníka, poštárku či kuriéra. Pri každom zazvonení Vám na váš smartfón, smart hodinky či tablet príde okamžitá push notifikácia, kde nielen uvidíte, kto vám zvoní, ale navyše s danou osobou môžete na diaľku komunikovať. A to všetko aj vtedy, ak nie ste práve doma, notifikácia ako aj komunikácia s návštevníkmi je možná aj keď ste práve na druhej strane zemegule. Jediné, čo k funkčnosti potrebujete je internet.

Otváranie dverí či bráničky cez smartfón je návykové

Všetci to poznáme. Poštoví doručovatelia a kuriéri vedia prísť v tú najnevhodnejšiu dobu. Či už ste práve na nákupe, sedíte v aute alebo v práci, kuriéra či poštárku vďaka videovrátnikovi DoorBird vybavíte odkiaľkoľvek. Priamo zo smart zariadenia môžete totiž otvoriť svoju bránu, dvere či bráničku, kde vám doručovateľ môže zložiť vašu zásielku. Nekonečnému dohadovaniu a zbytočnému čakaniu doma je tak už definitívny koniec.

Bezpečnosť a ochrana na prvom mieste

Cestujete na dovolenku a nechávate svoju nehnuteľnosť dlhšie bez pohybu? To môže byť magnetom pre zlodejov a vykrádačov, ktorý sa môžu vydávať za okoloidúcich a náhodne zvoniť, aby si overili, či je niekto doma. Bez problémov tak môžete komunikovať s každým návštevníkom, ktorý vám zazvoní, aj keď ste práve na pláži pri mori. Tým dáte jasne na zreteľ, že ste práve doma a žiadna vykrádačka sa nekoná. DoorBird vás navyše vďaka integrovanému pohybovému senzoru môže upozorniť na každý jeden pohyb pred vašim domom. K okoloidúcemu návštevníkovi tak môžete prehovoriť aj sami a opýtať sa zazerajúceho spoluobčana čo potrebuje, a to ešte pred tým, ako vám zazvoní. V spolupráci s ostatnými smart zariadeniami navyše môžete spustiť rôzne automatizácie, ako je napríklad rozsvietenie náhodných svetiel v dome pri každom zazvonení, zapnúť hudbu, televízor a iné príslušenstvo, čím garantovane odstrašíte každého zlodeja. Pri každom zazvonení od určitej hodiny sa môžu napríklad v pravidelnom ale i v nepravidelnom čase rozsvecovať rôzne svetlá, zapínať rôzne zariadenia a spotrebiče.

Uložené fotky návštevníkov

Ako náhle vám niekto zazvoní, DoorBird tiež odfotografuje každého návštevníka a jeho fotku uloží na bezplatný cloud, kde budete mať k dispozícii dve desiatky uložených posledných fotiek. Priestor pre ukladanie fotiek je samozrejme možné rozšíriť. Ak totiž aj zmeškáte upozornenie na návštevníka, spätne si viete dohľadať, kto a kedy presne vám zvonil. Môžete tak priamo zavolať susedovi, že čo od vás chcel, keď vám dnes poobede zazvonil. Fotky si samozrejme môžete stiahnuť do smartfónu či tabletu a ďalej s nimi pracovať.

DoorBird ako súčasť bezpečného alarmu

Aktuálny live stream z kamery samotného DoorBirda môžete navyše prezerať či dokonca nahrávať na kompatibilných zariadeniach, akými sú napríklad NAS servery či Network Video Rekordéry podporujúce protokol RTSP. Vďaka tomu si môžete preveriť dianie pred videovrátnikom kedykoľvek aj spätne, a to pokojne aj na veľkej obrazovke svojho televízora, kde vám neunikne aj ten najmenší detail. Kamera totiž disponuje širokým uhlom záberu až 180° a rozlíšenie je na úrovni až 720p.

Za každých podmienok a v každom počasí

Kamera videovrátnika DoorBird je navyše vybavená aj infračervenými LED diódami, ktoré sa automaticky aktivujú v tme pri každom detegovaní pohybu. Výsledkom čoho je odfotografovanie či nahrávanie návštevníka aj v úplnej tme. Nebudete mať tak najmenší problém identifikovať osobu, ktorá vám stojí pred domom.

Rozsiahle možnosti konfigurácie a nastavení

Vytvorte každému členovi domácnosti svoj samostatný prihlasovací profil do aplikácie DoorBird. Každý profil môže mať individuálne práva a možnosti prístupu k funkciám videovrátnika. Pokojne tak môžete obmedziť prístup k uloženým fotkám, prezeranie živého prenosu a podobne. Samozrejmosťou sú možnosti konektivity a pridávanie ďalších periférnych zariadení značky DoorBird, akými sú napríklad externá siréna či samostatná obrazovka s telefónom, ako pri štandardných videovrátnikoch.

Bohaté možnosti konektivity a napájania

V prípade, ak nemáte možnosť pripojiť videovrátnika priamo na LAN kábel, to vôbec nevadí. Hravo si totiž poradí aj s bezdrôtovým pripojením do vašej Wi-Fi siete. Jediné, čo tak budete potrebovať, je napájanie. To môžete zabezpečiť pribaleným adaptérom, alebo cez POE. DoorBird sa následne pripája na vzdialené servery, cez ktoré následne aj prebieha samotná komunikácia s návštevníkmi. K dispozícii je taktiež funkcia LAN only mode, vďaka ktorej môže zariadenie pracovať len vo vašej lokálnej sieti, bez možnosti vzdialeného prístupu a ovládania.

Základné parametre

Konektivita: WiFi 802.11b/g/n 2.4GHz; Ethernet

Puzdro: Polykarbonát, UV-resistant, Predná časť (F101) z nehrdzavejúcej ocele

Tlačidlo zvončeka: Tlačidlo z nehrdzavejúcej ocele s osvetleným LED krúžkom

Druh montáže: Povrchová montáž

Napájanie: 15VDC (adaptér 110-240VAC) alebo PoE 802.3af Mode-A

Hmotnosť: 290g

Pripojenia: Napájanie, Elektrický otvárač dverí, zvonček dverí, tlačidlo otvárania dverí, sieť

Vonkajšie použitie: Áno, IP54

Štandardy: CE, IC, FCC, IP54

Rozmery: 157 x 75 x 35mm (Hx VxD)

Odporúčaná výška inštalácie: Objektív kamery by mal byť v minimálnej výške 125cm

Operačné podmienky: - 20 do +40°C, Vlhkosť 10 do 85% RH (bez kondenzácie)

Pribalené príslušenstvo: Videovrátnik, Montážna doska, Napájací adaptér (110 -240V), Napájanie z DIN-lišty predávané samostatne, Skrutky, Rýchly návod

Parametre pre audio a video

Kamera: HDTV 720p, dynamická, (VGA – HDTV)

Objektív: High-end Ultra široko-uhlý polguľový objektív 180° horizontálne, 90° vertikálne, narovnaný, s IR Nočné videnie: Áno, Svetelný senzor, Automatický IR-Cut filter

Audio komponenty: Reproduktor a mikrofón, Echo a Potlačenie Šumu

Audio streamovanie: Obojsmerné

Parametre pre pohybový senzor

Typ: Pasívny Infračervený senzor (PIR)

Uhol detekcie: 180°

Dosah: 2-8m (v závislosti od vonkajších podmienok)

Dodatočné parametre

Kategória: Videovrátnici
Záruka: 24
Hmotnosť: 0.85 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: