FIBARO CO Sensor HomeKit - HomeKit senzor oxidu uhoľnatého (FGBHCD-001)

Kód: FIB_FGBHCD-001-444
Neohodnotené
Značka: FIBARO
€125,90 –41 %
FIBARO CO Sensor HomeKit - HomeKit senzor oxidu uhoľnatého (FGBHCD-001)
€125,90 –41 % €74,03 €61,69 bez DPH
Na ceste - Termín upresníme

Fibaro CO Senzor oxidu uhoľnatého s výnimočnou presnosť merania Vás ochráni pred tichým zabijakom.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Tento ultraľahký, kompaktný a bezdrôtový detektor oxidu uhoľnatého má vysokú citlivosť, ktorá odhalí prítomnosť oxidu uhoľnatého (CO) už v počiatočnom štádiu, vďaka čomu predídete nebezpečenstvu otravy. Veľmi jednoducho ho pripevníte na stenu a dobíjate batériou. Na potencionálnu hrozbu vás senzor upozorní sirénou, blikajúcim indikátorom LED a odoslaním príkazov do vašich  Apple HomeKit zariadení. Senzor naviac sníma aj teplotu v miestnosti.

 

 

Jedno zariadenie s mnohými funkciami

Senzor CO

Unikátny Fibaro senzor oxidu uhoľnatého s výnimočnou presnosťou merania vyhodnotí aj mierne zvýšené hodnoty výskytu oxidu uhoľnatého vo vašom prostredí, ktoré by už pre vás mohlo byť nebezpečné. Pri zvýšených koncentráciách vás Sensor okamžite informuje o hroziacom nebezpečenstve. Snímač funguje aj bez pripojenia k systému, čiže máte domov neustále pod dohľadom a viete že ste v bezpečí.

Teplotný Senzor

Vďaka vstavanému snímaču teploty si ešte presnejšie nadstavíte kúrenie a klimatizáciu. S poskytnutými meraniami viete odhaliť napríklad náhly nárast teploty, kde by mohol hroziť požiar. 

Zvukový alarm

Ak sa namerané hodnoty oxidu uhoľnatého priblížia k hranici ktorá je považovaná za nebezpečnú, siréna vás okamžite na tento jav upozorní.  Senzor Vás upozorní aj na stav snímača alebo nízku úroveň batérie. Obrovskou výhodou z hľadiska bezpečnosti je fakt, že Fibaro CO Senzor je samostatné zariadenie, nezávislé na systéme, vďaka čomu sa alarm spustí vždy, aj pri výpadku elektriky.  

BSI Certifikát

Senzor Fibaro CO spĺňa platné požiadavky normy EN 50291-1:2010. Testy vykonávajú akreditované skúšobné laboratória BSI group. Každý senzor podlieha prísnej, nepretržitej kontrole, ktorá zahŕňa testovanie produktov a hodnotenie procesov kontroly kvality výroby.

Fibaro Co senzor dokáže zachrániť životy.

Jednoducho môže zachrániť životy. Vďaka tomu, že neustále monitoruje najdôležitejšie zariadenia v domácnosti, dokáže vyhodnotiť potencionálnu hrozbu.

 • Oxid uhoľnatý nebol detegovaný alebo jeho koncentrácia je extrémne nízka, môžete relaxovať.
 • Koncentrácia oxidu uhličitého by mohla ovplyvniť to, ako sa cítite, uistite sa, že vzduch prúdi do miestnosti, skontrolujte vetranie a nájdite zdroj.
 • Úroveň CO je dostatočne vysoká na to, aby ohrozila život - dodržiavajte pravidlá platné pre kritické úrovne koncentrácie CO.

Okamžité upozornenia na váš mobil

V prípade namerania zvýšených hodnôt oxidu uhoľnatého, dostanete informácie ihneď, priamo na váš smartphone. Fibaro CO senzor s výnimočnou presnosťou merania Vám ponúka aj prehľadné grafy koncentrácie CO. Pripojenie k systému Vám sprístupní archív dát,  kedykoľvek budete chcieť. Keďže spolupracuje aj s inými smart zariadeniami vo vašej domácnosti, vytvorí ideálnu ochrannú štruktúru vašej automatizovanej domácnosti. 

Neprehliadnite!

Fibaro senzor oxidu uhoľnatého funguje aj nezávisle na systému ako samostatné zariadenie. Avšak potom nespokytuje funkcie dostupné cez systém! Stále však funguje ako presný a veľmi efektívny senzor oxidu uhoľnatého. 

Toto zariadenie spolupracuje s technológiou Apple HomeKit!

Toto zariadenie nie je Z-Wave a preto Vám nebude pracovať pod žiadnou Z-Wave riadiacou jednotkou!

Technická špecifikácia:

 • Rádiový protokol: Apple HomeKit
 • Napájanie: CR123A batéria, 3.0V DC
 • Životnosť pri typických podmienkach: 8 rokov
 • CO rozsah merania koncentrácie: 0 – 450 ppm
 • Presnosť merania: ±10ppm / ±5%
 • Operačná teplota: 0 – 50°C
 • Operačná vlhkosť: 10-95%RH bez kondenzácie
 • Zvuková úroveň alarmu: 85 dBA na 3 metre (10 stôp)
 • Doba odozvy alarmu pri základných nastaveniach: 50ppm 60-90min; 100ppm 10-40min; 300ppm <1.5min
 • EU smernice: RED 2014/53/EU; RoHS 2011/65/EU; EN 50291-1:2010
 • Dosah: do 50m exteriér; do 40m interiér (podľa použitých konštrukčných materiálov)
 • Rozmery (priemer x výška): 65 x 28 mm

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Senzory
Záruka: 24
Hmotnosť: 0.29 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: