FIBARO CO Sensor - Senzor oxidu uhoľnatého (FGCD-001)

Kód: FIB_FGCD-001-359
Neohodnotené
Značka: FIBARO
€131,99 –26 %
FIBARO CO Sensor - Senzor oxidu uhoľnatého (FGCD-001)
€131,99 –26 % €97,01 €80,84 bez DPH
Skladom - u Vás do 3dní
Môžeme doručiť do:
6.3.2024

Tento ľahučký, kompaktný senzor oxidu uhoľnatého Z-Wave  je napájaný batériou. Ľahko ho umiestnite na stenu. Je vysoko citlivý na odhalenie prítomnosti oxidu uhoľnatého (CO) v počiatočnom štádiu, čím zaručuje ochranu pred otravou oxidom uhoľnatým. Alarm signalizuje vstavaná siréna a blikajúci indikátor LED. Zariadenie naviac sníma teplotu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Senzor CO

Certifikovaný senzor oxidu uhoľnatého má mimoriadne citlivé a presné merania, vďaka čomu odhalí aj minimálne zvýšené množstvá oxidu uhoľnatého. Tie totiž z dlhodobého hľadiska môžu ovplyvovať vašu celkovú pohodu. Pri vyšších koncentráciách vás FIBARO CO Sensor okamžite upozorní na potencionálne nebezpečenstvo. Senzor bude pracovať aj bez komunikácie so systémom a monitoruje situáciu nepretržite.

Teplotný Senzor

Vstavaný teplotný snímač umožňuje nastaviť vykurovanie a klimatizáciu s väčšou presnosťou. Je to tak jednoduché ako pripojenie snímača Fibaro CO k systému a využitie meraní, ktoré poskytuje. Ak zistíte náhly nárast teploty, môže to tiež pomôcť odhaliť miesta, kde by mohlo dôjsť k požiaru.

Zvukový alarm

Zvuková siréna vás upozorní, akonáhle by sa koncentrácia oxidu uhoľnatého priblížila k hranici ktorá je nebezpečná. Signalizuje stav snímača a nízku úroveň nabitia batérie. Keďže toto zariadenie nezávisí od systému – alarm sa spustí aj keby vypadol prúd elektrického zariadenia.

BSI Certifikát

Senzor Fibaro CO je zariadenie ktoré dokáže odhaliť nebezpečenstvo ktoré môže ohroziť život a preto podlieha platným požiadavkám normy EN 50291-1:2010. Takéto testy vykonávajú akreditované skúšobné laboratória BSI group. Každý senzor podlieha nepretržitej kontrole, ktorá zahŕňa rutinné testovanie produktov a hodnotenie procesov kontroly kvality výroby.

Jednoducho môže zachrániť životy

Jednoduché, presné a zrozumiteľné ukazovatele umožnia komukoľvek okamžite posúdiť hrozbu.

 • Oxid uhoľnatý nebol detegovaný alebo jeho koncentrácia je extrémne nízka, môžete relaxovať.

 • Koncentrácia oxidu uhličitého by mohla ovplyvniť to, ako sa cítite, uistite sa, že vzduch prúdi do miestnosti, skontrolujte vetranie a nájdite zdroj.

 • Úroveň CO je dostatočne vysoká na to, aby ohrozila život - dodržiavajte pravidlá platné pre kritické úrovne koncentrácie CO.Monitorujte najdôležitejšie zariadenia

 

Dostávajte okamžité upozornenia

Systém vás okamžite informuje o zvýšenej hladine oxidu uhoľnatého odoslaním dôležitých informácií priamo na váš smartphone.

Získajte viac informácií kedykoľvek budete chcieť

Senzor oxidu uhoľnatého Fibaro je jedinečné riešenie v jednom zariadení, ktoré zaručuje výnimočnú presnosť merania a ponúka pri pripojení k systému prehľadné grafy koncentrácie CO. Údaje týkajúce sa úrovní CO sú uložené, takže sa môžete vrátiť späť k archivovaným dátam, kedykoľvek budete chcieť.

Komplexný zabezpečovací a ochranný systém

Senzor Fibaro CO pracuje s inými zariadeniami a vytvára inteligentnú aktívnu ochrannú štruktúru.

Majte svojich blízkych v bezpečí

Oxid uhoľnatý môže byť nainštalovaný do ľubovolnej miestnosti v dome. Umiestnite Fibaro CO Senzor kde chcete ochrániť svojich najbližších.

Nevyžaduje riadiacu jednotku

Fibaro senzor oxidu uhoľnatého môže fungovať ako samostatné zariadenie. Síce takto nespokytuje funkcie dostupné cez systém, avšak stále funguje ako precízny a efektívny senzor oxidu uhoľnatého. Môžete ho darovať aj svojim blízkym aj keď nevlastnia a nepoužívajú Fibaro systém.

Technická špecifikácia:

 • Rádiový protokol: Z-Wave (čip série 500)

 • Rádiová frekvencia: 868.4 MHz EU

 • Napájanie: CR123A batéria, 3.0V DC

 • Životnosť pri typických podmienkach: 8 rokov

 • CO rozsah merania koncentrácie: 0 – 450 ppm

 • Presnosť merania: ±10ppm / ±5%

 • Operačná teplota: 0 – 50°C

 • Operačná vlhkosť: 10-95%RH bez kondenzácie

 • Zvuková úroveň alarmu: 85 dBA na 3 metre (10 stôp)

 • Doba odozvy alarmu pri základných nastaveniach: 50ppm 60-90min; 100ppm 10-40min; 300ppm <1.5min

 • EU smernice: RED 2014/53/EU; RoHS 2011/65/EU; EN 50291-1:2010

 • Dosah: do 50m exteriér; do 40m interiér (podľa použitých konštrukčných materiálov)

 • Rozmery (priemer x výška): 65 x 28 mm

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Senzory
Záruka: 24
Hmotnosť: 0.13 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: