FIBARO Flood Sensor - Záplavový senzor (FGFS-101 ZW5)

Kód: FIB_FGFS-101-ZW5-354
Neohodnotené
Značka: FIBARO
€80,99 –21 %
FIBARO Flood Sensor - Záplavový senzor (FGFS-101 ZW5)
€80,99 –21 % €63,49 €52,91 bez DPH
Skladom - u Vás do 3dní
Môžeme doručiť do:
23.5.2024

Fibaro Flood Sensor je protipovodňový senzor vody a teploty ktorý zabráni vytopeniu či záplave a udrí váš domov vždy v bezpečí.

Detailné informácie

Podrobný popis

FIBARO Flood Sensor je detektor úniku vody s teplotným senzorom ktorý vás upozorní pri hroziacej potope/záplave integrovanou sirénou a RGB LED indikátorom. Senzor napájate prostredníctvom VDC, alebo batériou. Jeho dokonale navrhnutý  plávajúci dizajn kombinuje niekoľko užitočných funkcií, ktoré zaisťujú bezpečnosť a komfort používania.

Flood Sensor Fibaro je dokonale technologicky spracovaný v každom detaile. Je to ten najštýlovejší záplavový senzor aký zoženiete.  Pozrime sa spolu na jeho pokročilé funkcie:

 • Senzor sklonu detekuje náklon a pohyb nad 15 stupňov. Pri akomkoľvek pokuse o manipuláciu so sezorom dostanete upozornenie. 
 • Vbudovaná Alarmová Siréna vám pomôže okamžite reagovať pri rýchlej zmene teploty
 • Teleskopické sondy sú dostatočne flexibilné aby kompenzovali nerovné hladiny povrchu 
 • Vstupná svorkovnica umožňuje pripojenie externej sondy a inštaláciu snímača na ľkďekoľvek.
 • Výstupný terminál zase umožňuje pripojenie k poplašnému systému.
 • Vstavaný snímač teploty riadi podlahové kúrenie, alebo poslúži ako poplašné zariadenie pri detekcii nárastu teploty. 
 • Zdroj napájenie je batéria s výdržou po dobu 2,5 roka (pomocou predvolených nastavení).
 • Miniatúrny, kompaktný kryt dokonale chráni pred neúmyselným otvorením.
 • Svetelný vizuálny indikátor vás upozorní na potenciálnu hrozbu variáciou farebných diód RGB.

Funguje s HomeKit
Existujú dve rady FIBARO Flood Sensorov – jedna verziavvodného senzora pracuje v systéme FIBARO alebo v iných kompatibilných Z-Wave ovládačoch a druhá je pre Apple HomeKit. Vyberte si inteligentný vodný senzor navrhnutý pre technológiu, ktorú práve používate.

Inteligentné upozornenia
Systém vás bude okamžite informovať o zistených únikoch alebo pokusoch o manipuláciu odoslaním upozornenia na váš smartfón.

Po zistení úniku uzatvorí prívod vody
Po zistení úniku systém vybavený elektroventilmi uzavrie prívod vody, aby sa minimalizovali škody spôsobené poruchou. Flood Sensor Fibaro v kombinácii so solenoidovým ventilom a modulom reléového spínač udrží váš domov vždy v bezpečí. 

Vždy ostražitý
Pohodlne malá veľkosť FIBARO Flood Sensor umožňuje presné umiestnenie prakticky kdekoľvek, aj na ťažko dosupných miestach. Funkčnosť senzora nebude ohrozená a váš domov bude stále rovnako bezpečný, bez ohľadu na to, kde sa ho rozhodnete nainštalovať.

Zlaté teleskopické sondy

Senzor je vybavený tromi špeciálnymi citlivými sondami, ktoré sú pokryté 24-karátovým zlatom. Sofistikovaný teleskopický mechanizmus umožňuje umiestnenie snímača na ľubovoľnom mieste, nerovných povrchov. Pozlatenie pokovovaním zabraňuje korodovaniu sond a poskytuje najpresnejšiu detekciu kvapaliny. 

Inteligentné zabezpečenie
Inteligentný systém FIBARO dokáže identifikovať potenciálne hrozby vrátane menších únikov. Spolu s funkčnosťou celého systému FIBARO môže záplavový senzor dosiahnuť úroveň detekcie úniku a zabezpečenia domácnosti, akú ste ešte nezažili.

Dokonalý kryt ktorý sa nepotopí

Snímač je navrhnutý tak, aby pracoval aj v tých najnáročnejších podmienkach. Funguje tak pri nízkych ako aj vysokých teplotách (-10 ° C do 95 ° C). Poradí si aj s rýchlou aj pomalou záplavou. Vodeodolný kryt umožňuje priamy kontakt s kvapalinou a pritom zabraňuje ponoreniu, ktoré by spôsobilo stratu komunikácie. 

V súlade s podlahovým kúrením
Zabudovaný nástroj na meranie teploty umožňuje FIBARO Flood Sensor ovládať podlahové kúrenie. Dá sa umiestniť priamo na povrch podlahy na meranie tepla a zároveň odosielať informácie do systému, ktorý okamžite prispôsobí teplotu vašim preferenciám.

Ocenenia a uznania

Fibaro Flood Senzor spája inovatívne technológie a dokonalý dizajn a získava uznanie odborníkov. FIBARO Flood Sensor získal množstvo ocenení za dizajn a technické riešenia.
 
Technická špecifikácia:
 • Technológia: Z-Wave Plus (868.42MHz)
 • Napájanie: CR123A Batéria
 • Externé napájanie: 12-24 VDC
 • Výstupné napätie na svorkách: 40V (AC alebo DC) max.
 • Výstupný prúd na svorkách: 25mA max.
 • Meranie teploty: -20 do +100°C
 • Rozmery (priemer x výška): 72 x 28mm
 • Operačná teplota: 0-40 ° C (-20 ° C do 70 ° C v prípade externého napájania)
 
 

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Senzory
Záruka: 24
Hmotnosť: 0.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: