FIBARO The Heat Controller - Termostatická hlavica (FGT-001 ZW5)

Kód: FIBEFGT-001-369
Tip
Neohodnotené
Značka: FIBARO
€103,99 –26 %
FIBARO The Heat Controller - Termostatická hlavica (FGT-001 ZW5)
€103,99 –26 % €76,43 €63,69 bez DPH
Skladom - u Vás do 3dní
Môžeme doručiť do:
19.7.2024

Fibaro termostatická hlavica Z-Wave  je najinteligentnejšia termostatická hlavica na svete, určená na vzdialené riadenie teploty v miestnosti.

Dostupná aj v HomeKit verzii!

Detailné informácie

Podrobný popis

Revolúcia vášho vykurovacieho systému

Fibaro termostatická hlavica na základe veľkosti miestnosti vypočíta čas, ktorý potrebuje na dosiahnutie požadovanej teploty. Hodnotu teploty môžete prečítať pomocou krásnych farieb. Inteligentná hlavica dokáže na diaľku ovládať teplotu vašej miestnosti a automaticky prispôsobí aj úroveň tepla. Veľkou výhodou je jednoduchá inštalácia, možná na tri typy termostatických radiátorových ventilov. Vďaka aplikácií vytvoríte teplotné programy ktoré ovládajú požadovanú teplotu počas celého týždňa. 

Spektakulárna škála možností

Vďaka inteligentnej Fibaro hlavici je ovládanie kúrenia neuveriteľne jednoduché a efektívne. Namiesto jedného ovládacieho zariadenia Vám možnosti Fibara zabezpečia inteligentnú spoluprácu viacerých hláv, ktoré môžete inštalovať s ľubovoľným počtom radiátorov. Takto ich všetky môžete veľmi ľahko a rôznymi spôsobmi spravovať aj na ďiaľku. Týmto spôsobom radiátory vytvoria skutočný ekosystém, budú spolu pracovať, aby vám poskytli maximálny komfort a úspory.

Typický vykurovací systém je neefektívny.

Zamyslite sa, prečo by ste zahrievali celú budovu alebo nechali byt vychladnúť? Dom má veľa miestností a každá z nich by mala byť vykurovaná vhodným spôsobom. Fibaro termostatická hlavica môže poskytnúť perfektnú odpoveď a tou sú individuálne plány. Vďaka harmonogramom ktoré prispôsobíte povahe jednotlivých miestností, dosiahnete najvyšší komfort pomocou ideálnej teploty.

V súlade s rytmom vášho dňa, Fibaro hlavica zabezpečí vždy ideálnu, vami požadovanú teplotu. V noci hlavica zníži teplotu pre zdravý spánok, alebo zníži celkové vykurovanie v nepoužívaných miestnostiach. Hlavica vždy udržiava optimálnu teplotu keď nie ste doma, pre maximálne úspory. Ak ste naopak všetci doma, systém rozpozná počet ľudí v miestnosti  a podľa toho nadstaví požadované teploty. 

Viac údajov - väčšia presnosť

FIBARO inteligentná hlavica je jediné zariadenie, ktoré precízne skúma celú miestnosť. Hlavica najskôr skúma rozlohu interiéru, zisťuje, ako rýchlo reaguje na dodávané teplo. Plne  pri tom využíva schopnosti zabudovaných algoritmov, ktoré sa v ňom používajú na inteligentnú správu tepla. Naviac hlavica FIBARO prispôsobuje vykurovanie izolácii stien, z ktorých je postavený váš dom! Vďaka inteligentnej termo hlavici od Fibara ušetríte, pričom dbáte na ochranu životného prostredia. Termostatická hlavica sa nielen dozvie špecifiká miestnosti, ale zohľadní aj ďalšie zdroje tepla, napríklad krb. Taktiež odhalí napríklad náhle otvorenie okna. V takých prípadoch môže automaticky vypnúť kúrenie, vďaka čomu je vetranie účinné a s úsporou.

Hlavica neobsahuje displej. Teploty v miestnosti nastavíte pomocou otáčania hlavice, kde farebný LED krúžok reprezentuje vami zvolenú teplotu.  Nakoľko pri meraní teploty samotnou hlavicou môže dôjsť ku skresleným meraniam a jemným odchýlkam, riešením je externý teplotný senzor, ktorý jednoducho umiestnite na ľubovoľné miesto a spárujete ho až s 3 hlavicami pomocou Bluetooth LE, technológii. Rozhodnite sa sami, kde bude meranie vykonané. Takto zabránite prekúreniu alebo nedostatočnému vykúreniu. Pretože práve tam, kde ste, by teplota mala byť perfektná.

Dôležité upozornenie: teplotný senzor nie je súčasťou balenia.

Kompatibilná s rôznymi typmi radiatorov

Hlavica podporuje najpopulárnejšie typy radiátorových ventilov. Vďaka špeciálnym adaptérom, ktoré sú súčasťou súpravy, sa dá namontovať až na 98% radiátorov dostupných na trhu. Pracuje tak so štandardnými, ako aj s modernými a elegantnými radiátormi. Nadčasovým tvarom nádherne doplní váš interiér. 

Hlasové povely

Vašu inteligentnú hlavicu Fibaro môžete jednoducho ovládať pomocou hlasových povelov, alebo v aplikácií na diaľku odkiaľkoľvek. Táto praktická funkcia je k dispozícii na systéme FIBARO, aj na platforme Apple HomeKit prostredníctvom iných hlasových rozhraní. Keď ste na ceste domov, napríklad z obľúbenej zimnej dovolenkovej destinácie, FIBARO začne vykurovať. Vďaka funkcii geolokácia, hlavica vie, že čoskoro dorazíte domov. V optimálnom okamihu začne teplotu zvyšovať, aby sa dosiahli ideálne podmienky pre váš príchod. Táto funkcia je ideálna, aj keď napríklad stojíte v dopravnej zápche, musíte ostať dlhšie v práci alebo trávite víkend pri chate v horách. Idete na dovolenku? Aj v tomto prípade viete ľahko zapnúť prázdninový režim a nemusíte sa obávať podmienok vo vašom dome.  Jediným dotykom v aplikácii prepnete vykurovanie do špeciálneho režimu pre dovolenku a dlhšie cesty. 

Jednoduché diaľkové ovládanie a nabíjanie

Ľahko dostupné mobilné aplikácie ponúkajú jednoduchú a rýchlu konfiguráciu a banálne jednoduché ovládanie. Okrem manuálneho otáčania a nadstavovania požadovanej teploty si môžete vychutnať pohodlie regulácie vykurovania aj vďaka nim.  Regulujte vykurovanie odkiaľkoľvek na svete. Pomocou Fibaro hlavice, smartfónu a aplikácie FIBARO môžete nastaviť teplotu s presnosťou až 0.5°C. Vďaka Fibaro hlavici dokážete ľahko nastaviť harmonogramy prispôsobené ideálnemu rytmu vášho života. Môžete tiež prerušiť teplotný harmonogram - manuálna zmena bude prebiehať počas nastaveného času, po ktorom sa teplota vráti na hodnotu z nastaveného harmonogramu.

FIBARO hlavica má pohodlnú a ekonomickú batériu, ktorú je možné pripojiť k štandardným telefónnym nabíjačkám alebo powerbankám. Jedno nabitie je postačujúce pre celú vykurovaciu sezónu a v prípade nízkej úrovne batérie vám prístroj pripomenie potrebu nabitia. Už nemusíte kupovať a hľadať batérie!

Ochrana proti vodnému kameňu

Bohužiaľ aj vodný kameň ovplyvňuje kvalitu vykurovania. Inteligentná hlavica Fibaro zabraňuje hromadeniu nečistôt vo ventile a to vďaka pokročilej technológii. Vďaka nej zariadenie cyklicky prechádza do režimu odstraňovania vodného kameňa, ktoré bráni jeho hromadeniu v inštalácii. Už sa viac nemusíte obávať stavu ventilov vo vašej domácnosti.

Technická špecifikácia:

 • Napájanie: 3.7V Li-Pol batéria (nevymeniteľná) • Napájací port: micro-USB
 • Napätie nabíjačky (nabíjačka nie je súčasťou balenia): 5V DC (±5%)
 • Minimálny nabíjací prúd (nabíjačka nie je súčasťou balenia): 0.5A
 • Operačná teplota: 0–40°C
 • Skladovacia teplota (standby režim): -10–25°C
 • Maximálna teplota vody: 90°C
 • Presnosť merania teploty: 0.5°C (v rozsahu 0–40°C)
 • Bezdrôtová technológia: Z-Wave Plus
 • Rozmery (Priemer x Depth):
  56 x 74 mm (bez adaptéra)
  56 x 87 mm (s adaptérom)
 • EU Štandardy: RoHS 2011/65/EU, RED 2014/53/EU
 • Podporované ventily radiátorov: bez adaptéra M30 x 1.5, s pribalenými adaptérmi Danfoss RTD-N a Danfoss RA-N

Dodatočné parametre

Kategória: Termostaty
Záruka: 24
Hmotnosť: 0.24 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: